Gazdálkodási és menedzsment
Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
A szak értékelései >>
Adatok |
|
Képzési formák: | ANA, ANK |
Képzési idő (félév) | 7 |
Nappali önköltség (félév) | 300 000 Ft |
Szeretnél az ország egyik legszínvonalasabb gazdálkodási és menedzsment képzésében részt venni? Biztos matematikai alapjaid vannak, melyekre ugyanilyen magabiztos elméleti közgazdaságtani és üzleti szakismereteket szeretnél felhalmozni? A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem gazdálkodási és menedzsment alapképzése híres a kemény követelményekről – és a megszerezhető diploma nagyon magas értékéről.
A képzés elméleti alapozással indul (matematika, közgazdaságtan, statisztika), és erre épülnek az üzleti ismeretek (vállalatgazdaságtan, vállalati pénzügyek, marketing, stb.). Természetesen az európai kontextus kellő figyelmet kap – a BME számára fontos, hogy bármilyen versenyben megálld a helyed az európai munkaerőpiacon. A félévek során nagy hangsúly helyeződik problémamegoldó képességed fejlesztésére, illetve különböző adottságok javítására, mint a prezentációs készség (idegen nyelvű) üzleti kommunikáció, informatikai készségek, önálló munkavégzésre való képesség, vezetői készségek. Ebben a képzésben nem szakirányok vagy specializációk útján szakosodhatsz, hanem speciális, szakmai érdeklődéseddel egybeeső projektfeladatok, vagy tantárgyak biztosítják az egyéni igényeknek megfelelő hangsúlyokat. A BME sok forrást szentel a tehetséggondozásnak, hiszen a szak népszerűségének köszönhetően kiváló képességű, ambiciózus hallgatók gyűlnek össze minden évfolyamon. Tanulmányi és szakmai versenyek során bizonyíthatod rátermettségedet, melyekhez minden szükséges tanári segítséget megkaphatsz. A hét féléves képzés utolsó féléve szakmai gyakorlattal telik – a BME-ről bármely cég szívesen fogadja a jelentkezésedet. Nem ritkán az első állásajánlatot a szakmai gyakorlat során alapozhatod meg! Ha a külföldi tapasztalatszerzés is a céljaid között szerepel, ezt még alapszakos hallgatóként megteheted az egyetem nemzetközi beágyazottságát kihasználva, akár a tanulmányi idő kitolásával.
A diplomázást követően választhatod a továbbtanulást a BME vagy más egyetemek mesterképzésein, de a munkaerőpiacra is kiléphetsz: ebben az esetben mind az államigazgatásban, mind a versenyszférában találhatsz testhezálló pozíciókat.