Gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnöki
Debreceni Egyetem
A szak értékelései >>
Adatok |
|
Képzési formák: | ANA, ANK |
Képzési idő (félév) | 7 |
Nappali önköltség (félév) | 185 000 Ft |
Mit is csinál egy gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnök? Ezek a szakemberek mindenekelőtt agrár-, szociális, közigazgatási, agrárgazdasági-, menedzsment és végül, de egyáltalán nem utolsó sorban infrastrukturális ismereteikre építve a vidéki térségek mai problémáinak megértésére, megoldására szakosodott, a fejlesztések és konkrét fejlesztési programok meghatározásában és megvalósításában tevékenykedő szakemberek.
Mi is a hét féléves képzés célja a Debreceni Egyetemen? Itt a képzés célja olyan gazdasági és vidékfejlesztési agrármérnökök képzése, akik képesek a termeléssel, szolgáltatással, szaktanácsadással összefüggő szervezési és irányítási feladatok ellátására. Az elsajátított ökonómiai, menedzsment, regionális és térségi ismereteik birtokában, valamint a szakigazgatási feladatok, az agrártermelés sajátosságai és az agrárgazdaság kapcsolatrendszerének ismeretében, ökológiai szemléletük alapján képesek a munkaerő-piaci elvárásoknak megfelelő szakmai munka végzésére. Rendelkeznek a vidékfejlesztés európai uniós normák szerinti értelmezéséhez, vidékfejlesztési programok tervezéséhez, lebonyolításához szükséges szakismeretekkel. Képesek a mezőgazdasági termelés, feldolgozás, az ipari termelőeszköz-ellátás és a kereskedelem feladatainak profi elvégzésére vállalkozásokban, pénzintézeteknél, önkormányzatoknál, hivataloknál, vagy akár bíróságokon is.
Miből épül fel a speciális tanrend a DE-n? Egyrészt az alapozó ismeretekből: gazdaságmatematika, informatika, közgazdaságtan, statisztika, gazdasági jog, közigazgatási alapismeretek és agrártermelés természettudományi alapjai tantárgyakból. Ezen felül a szakmai törzsanyagban találkozhatsz majd az agrárismeretek (növénytermesztés, kertészet, állattenyésztés), az agrárgazdasági és vállalkozási ismeretek (agrárpolitika és környezetpolitika, szaktanácsadás, pénzügy és számvitel, mezőgazdasági üzemtan, emberi erőforrás gazdálkodás, marketing), a regionális és vidékfejlesztési ismeretek (regionális gazdaságtan, vidékfejlesztés, területi és projekttervezési ismeretek) és a differenciált (agrárgazdasági, vállalatgazdálkodási és –szervezési, regionális és vidékfejlesztési) szakmai ismeretek tantárgycsoportokkal.
Megszerzett tudásod mellé tapasztalatokat is gyűjtenél? A Debreceni Egyetem segít! Az egyetemen a szakmai gyakorlat két részből tevődik össze: a szakmai elméleti képzéshez kapcsolódóan összesen, legalább 3 hét gyakorlati képzésből, valamint egy félévig tartó összefüggő szakmai gyakorlatból, amely egy ízlésednek megfelelő külső gyakorlati helyen - az intézmény és a gazdálkodó szervezet közötti együttműködési megállapodás alapján - is megszervezhető.